Dyski SSD, procesor intel i7

Jak przyspieszyć działanie komputera? Można zainstalować lepszy procesor i więcej pamięci RAM. Ale można również wymienić stary dysk twardy na nowoczesne dyski SSD.

Różnica w budowie obydwu typów dysków sprawia, że dyski SSD są znacznie szybsze od swoich talerzowych starszych braci, a równocześnie w czasie pracy zużywają znacznie mniej energii.

Sekretem takich właściwości jest wykorzystanie pamięci flash znanej choćby z pendrive’ów lub kart pamięci. To właśnie ona, zamiast mechanicznych talerzy i głowicy odczytującej, sprawia, że dyski SSD są ciche, szybkie i energooszczędne.

Dlatego też, jeśli zależy Ci na szybkości Twojego komputera, idealnym rozwiązaniem będzie właśnie wybranie tego typu dysku. Choć nie jest to jeszcze tania zabawa, wkrótce ceny tych urządzeń powinny zacząć spadać.

Najszybsze komputery potrzebują najszybszych dostępnych na rynku procesorów. A takim układem jest niewątpliwie najnowsze dziecko Intela – Intel i7.

Procesor Intel i7 to cud techniki, który potrafi zmienić przeciętny komputer w ryczącą i gotową do akcji bestię. Jego czterordzeniowa budowa pozwala na osiągnięcie naprawdę godnej podziwu wydajności. Dodajmy do tego niższe zapotrzebowanie na energię i wyjdzie nam z tego niemalże bezkonkurencyjny procesor do zadań specjalnych.

Nic więc dziwnego, że procesora Intel i7 używa się w najnowocześniejszych komputerach świata – choćby w laboratoriach Formuły 1, gdzie urządzenia z procesorem Intela na pokładzie tworzą nieustannie symulacje dla jak najlepszego oddania właściwości projektowanych elementów bolidu. Układu tego używają też ludzie zajmujący się ot choćby profesjonalnym montażem filmowym.