Nowe technologie w RTV

Minęły już te czasy, kiedy wchodziło się do sklepów z urządzeniami RTV i można było wybierać między dwoma producentami. Najczęściej rosyjskimi albo japońskimi. Albo nie można było wybierać, gdyż wszystko, co można było dostać było takie same.

Do dzisiaj zauważamy, że sprzęt RTV, który jest już dosyć wiekowy nadal jest bardzo dobrze wykonany i ma bardzo dobrą, jakość. Nie wiążę się to z technologicznym zaawansowaniem, ale właśnie, z jakością ogólną sprzętu. Dzisiejsze technologie, które zostały wprowadzone na pewno nie dałyby się odtworzyć na starym sprzęcie.

Dzisiejsze urządzenia mają większe możliwości graficzne, lepszą, jakość obrazu, posiadają nową technologię 3D, albo posiadają inne dodatkowe funkcje. Co jest dodatkowa zaletą to wielkość przedmiotów? Zazwyczaj są one miniaturowe, a to jest bardzo ważne. Przykład? Oczywiście, najlepszym przykładem będzie tutaj kamera.

Kamera na taśmę była ciężka i nieporęczna. Trzeba było często zmieniać taśmę, a dzisiaj kamera na kartę jest o wiele mniejsza i lżejsza. Co prawda czas jej eksploatowania jest o wiele krótszy niż dawnej kamery, ale i tak jest nam o wiele wygodniej? Jakość obrazu nagranego na kartę jest także łatwiejszy do przetworzenia i obraz jest o wiele prostszy do zmontowania, a niżeli miało to miejsce za czasów, kiedy kamera musiała koniecznie posiadać taśmę, a gotowe filmy dostawało się na płycie?

Nie wspominając o konieczności posiadania stołu do montowania, bez którego nie dało się skleić poszczególnych, wybranych klatek filmowych.