Pamięci ram godne uwagi

Wszyscy chcemy, żeby nasze komputery chodziły szybko, nie zawieszały się i pozwalały na komfortową pracę w każdych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby wewnątrz ich obudów znajdowała się dostateczna ilość pamięci RAM. To właśnie bowiem od pamięci RAM zależy jakość działania systemu i innych uruchomionych aplikacji.

Choć do standardowych biurowych zastosowań powinny wystarczyć 2 gigabajty, na wszelki wypadek warto zaopatrzyć firmowe komputery w przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Jest to niewielki dodatkowy wydatek, który pozwoli na dłuższą przydatność komputera bez potrzeby reinstalowania systemu i czyszczenia pamięci. A w wypadku częstej aktualizacji programów biurowych, dodatkowa pamięć zawsze przyda się w momencie, gdy wymagania jakiejś aplikacji nagle wzrosną.

Od momentu, gdy do sprzedaży wprowadzono zmywarki, życie wielu gospodyń domowych nabrało zupełnie nowych barw. Ale nie tylko ich. W dzisiejszym rozpędzonym świecie posiadanie zmywarki nie jest luksusem, lecz prostym chwytem na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Przeciętna rodzina po obiedzie pozostawia bowiem tyle naczyń, że ich mycie zajęłoby nam co najmniej pół godziny. Jeśli dodać do tego szorowanie garnków, nawet godzinę.

Zmywarki jednak pracują bez naszej pomocy, wystarczy tylko załadować je po obiedzie i wybrać program – nie musimy robić nic więcej, dzięki czemu zyskujemy godzinę na relaks, lub inne sprawy, które jeszcze musimy załatwić.

Co więcej, zmywarki pozwalają również znacznie oszczędzić wodę, przez co rachunki za to medium mogą być jeszcze niższe.