Procesor Intel Core i5, procesor Intel Core i7

Porządny komputer dla grafika musi posiadać moc. Dlatego składając własny zestaw pamiętaj o odpowiednim dobraniu komponentów.

Przede wszystkim procesor. Najlepiej z rodziny Intel Core i5 – są szybkie, posiadają cztery rdzenie i w tej chwili mają jedne z najlepszych wyników w testach wydajności.

Intel Core i5 pozwoli Ci wykonywać nawet skomplikowane, wielowarstwowe projekty bez zbędnych przestojów i doczytywania. Oczywiście, jeśli wybierzesz również dostatecznie dużą ilość pamięci RAM.

Jako, że procesory Intel Core i5 to stosunkowo młode modele, zapewnią Ci niezbędną do pracy moc obliczeniową na kilka kolejnych lat do przodu – przynajmniej do czasu wynalezienia jeszcze nowszej generacji, lub zwiększenia wymagań kolejnych wersji programów graficznych.

Procesor w komputerze przeznaczonym do rozrywki elektronicznej jest najważniejszym elementem. To przez niego przechodzą wszystkie operacje i to właśnie on powinien być najpotężniejszą częścią „blaszaka” do gier.

Procesor Intel Core i7 należy do najnowszej generacji chipsetów marki Intel. To w tej chwili najbardziej wydajny chipset na świecie. W wielu różnorakich testach przeprowadzanych przez niezależne redakcje magazynów komputerowych Intel Core i7 zawsze pokazywał, że jego celem jest liderowanie rynkowi procesorów.

Nic więc dziwnego, że wkrótce po Intel Core i7 w sklepach komputerowych zaczęły ustawiać się kolejki. Zarówno graczy, jak i grafików, muzyków, montażystów, architektów – dosłownie wszystkich zawodów, w których najważniejsza jest moc obliczeniowa komputera.